прямой эфир как смотреть наши услуги события телепрограмма контакты вход

Користь середземноморської дієти

Четверг, 08 Июля

"Допомагає схуднути, запобігає старіння серця і мозку,,."

Користь середземноморської дієти
Останні дослідження стверджують, що харчування, що включає свіжу рибу, овочі, оливкову олію, горіхи, боби і цільне зерно, є ключем до здорового життя.

Низьковуглеводні і Низькожирові дієти однаково ефективні при спробі скинути вагу, стверджують дослідники зі Стенфорда. Зростаюче число досліджень показує, що план харчування, сфокусоване на овочах, білках і корисних жирах, має ключові переваги для зниження ваги, збереження гостроти розуму, захисту серця і мозку з віком.

Цей тип харчування називається по-різному і має безліч варіантів, від "рослинного" до "середземноморського". Деякі люди, які дотримуються цієї дієти, вживають яйця і молочні продукти, м'ясо і рибу або все вищезгадане; інші є вегетаріанцями і повністю утримуються від м'яса і продуктів тваринного походження.

Вчені описують останні дослідження одного з варіантів дієти - середземноморського плану харчування - і припускають, що такий режим харчування тісно пов'язаний зі здоровим старінням, поліпшенням рухливості, зниженням ризику хронічних захворювань, таких як рак і хвороби серця, а також поліпшенням когнітивних функцій.

Також, дослідження, представлене на Міжнародній конференції з інсульту Американської асоціації інсульту, в якому глибоко вивчалося, як середземноморська дієта і дієта MIND (варіант середземноморського плану, в якому основна увага приділяється "здоровим для мозку" продуктам) впливають на мозок.

У дієті MIND перевага віддається овочам, морепродуктів, оливковій олії і провину.У ній особлива увага приділяється зеленим листовим овочам, ягодам, бобовим, цілісного зерна і м'яса птиці. Прихильники як цієї, так і стандартної середземноморської дієти обмежують споживання оброблених продуктів, випічки, солодощів, всього смаженого, червоного м'яса, сиру, масла і маргарину.

Згідно з останнім дослідженням, у людей, які пережили інсульт, дієта MIND може допомогти уповільнити зниження когнітивних здібностей. Цей висновок ґрунтується на результатах дослідження, опублікованого минулого літа в журналі Американського геріатричного суспільства.

У цьому дослідженні вчені вивчили дані майже 6 000 літніх людей. Учасників запитували про їх раціоні харчування і типах продуктів, які вони їдять або не їдять. Потім дослідники виміряли їх пам'ять і увагу за допомогою таких тестів, як списки слів і вправи на зворотний рахунок. Ті, чиї плани харчування відповідали середземноморської дієти і дієти MIND, показали значно кращі результати, ніж ті, хто дотримувався інших типів дієт.
Середземноморська дієта допомогає схуднути, запобігає старання серця і мозку, стверджують дослідження

так же читайте:

Україна фінішувала на Всесвітніх іграх-2022 з найкращим в історії результатом! Як сім'я з Бородянки пережила російську окупацію Юрій Зозуля: проект «Війна впритул» створений для фіксації руйнувань війни Герої нашого спорту - Артур Булигін закрыть