прямой эфир как смотреть наши услуги события телепрограмма контакты вход

Телескоп "Кеплер" розгледів популяцію "вільно-плаваючих" планет

Четверг, 08 Июля

"Ці сигнали надзвичайно важко знайти..."

Телескоп "Кеплер" розгледів популяцію "вільно-плаваючих" планет
Королівське астрономічне товариство виявило цікаві докази існування загадкової популяції "вільно-плаваючих" планет, які можуть перебувати на самоті в глибокому космосі, не прив'язані до якої-небудь зірки-господаря. Результати, які включають чотири нових відкриття, які відповідають планет з масою, схожою із земною, опубліковані сьогодні в Monthly Notices of the Royal Astronomical Society.

У дослідженні, проведеному під керівництвом Іена Макдональда з Манчестерського університету ( Великобританія) (зараз він працює в Відкритому університеті Великобританії), використовувалися дані, отримані в 2016 році в ході етапу місії K2 космічного телескопа НАСА "Кеплер".

Дослідницька група виявила 27 короткоперіодичних сигналів мікролінзування, які змінювалися в часі від години до 10 днів. Багато з них були раніше помічені в даних, отриманих одночасно з Землі. Однак чотири найкоротших події є новими відкриттями, які відповідають планет з масою, схожою з масою Землі.

Ці нові події не показують супутнього довшого сигналу, який можна було б очікувати від зірки-господаря, що дозволяє припустити, що ці нові події можуть бути вільно плаваючими планетами.Можливо, такі планети спочатку сформувалися навколо зірки-господаря, а потім були викинуті гравітаційним тяжінням інших, більш важких планет в системі.

Ієн зазначає: "Ці сигнали надзвичайно важко знайти. Наші спостереження направили вже старий, хворий телескоп з затуманеним зором на один з найбільш густонаселених ділянок неба, де вже є тисячі яскравих зірок, що розрізняються по яскравості, і тисячі астероїдів, що проносяться через наше поле. З цієї картини ми намагаємося виокремити крихітні, характерні посилення яскравості, викликані планетами, і у нас є тільки один шанс побачити сигнал, перш ніж він зникне. Це приблизно так само просто, як шукати одиночне миготіння світлячка посеред автостради, використовуючи тільки телефон ".

Співавтор дослідження Имонн Керінс з Манчестерського університету також коментує: "Кеплер" домігся того, для чого він ніколи не був призначений, - надав додаткові попередні докази існування популяції вільно плаваючих планет з масою Землі. Тепер він передає естафету іншим місіям, які будуть призначені для пошуку для таких настільки невловимих сигналів, що сам Ейнштейн вважав, що вони навряд чи коли-небудь будуть спостерігатися. Я дуже радий, що майбутня місія ЄКА Euclid також може приєднатися до цих зусиль в якості додаткової наукової діяльності до своєї основної місії ".

Підтвердження існування і природи вільно плаваючих планет буде одним з основних напрямків майбутніх місій , таких як космічний телескоп NASA Nancy Grace Roman і, можливо, місія ESA Euclid, які будуть оптимізовані для пошуку сигналів мікролінзування.

так же читайте:

Україна фінішувала на Всесвітніх іграх-2022 з найкращим в історії результатом! Як сім'я з Бородянки пережила російську окупацію Юрій Зозуля: проект «Війна впритул» створений для фіксації руйнувань війни Герої нашого спорту - Артур Булигін закрыть