прямой эфир как смотреть наши услуги события телепрограмма контакты вход

Український гандбол інтегрувався до європейської спільноти

Вторник, 23 Ноября

Федерація гандболу України підписала конвенцію Рінка

Український гандбол інтегрувався до європейської спільноти
Гандбол України зробив те, чого прагне вся наша країна – повноправно увійшов до європейської спільноти. Завдяки величезній роботі Федерації гандболу України на чолі із Президентом Андрієм Мельником та генеральним секретарем Олександром Гладуном наша країна приєдналася до конвенції Рінка.

20 листопада 2021 року в Австрії відбувся позачерговий конгрес Європейської гандбольної федерації. Цей захід мав особливе значення для нашої країни, оскільки на ньому ФГУ та ЄГФ підписали угоду про приєднання нашої країни до конвенції Рінка.

Основна суть конвенції, названої на честь почесного члена ЄГФ та колишнього голови методичної комісії ЄГФ Клода Рінка, полягає в єдиній системі тренерських ліцензій та їхньому взаємному визнанні у 42 країнах Європи. Таким чином, тепер фахівці, які отримали тренерські ліцензії ФГУ, зможуть працювати з ними практично в будь-якій європейській країні. А наші клуби, запрошуючи іноземних наставників, матимуть додаткові гарантії їхньої кваліфікації.

Метою конвенції Рінка є взаємне визнання стандартів та ліцензій у галузі кваліфікації гандбольних тренерів у Європі з урахуванням регіональних та національних традицій. Документ покликаний допомогти гандбольним тренерам, які хочуть працювати за кордоном, уникнути бюрократичної тяганини при підтвердженні своєї кваліфікації.

Конвенція Рінку передбачає 4-рівневу систему ліцензій для гандбольних тренерів від нижчої 1 категорії до вищої 4 категорії, яка також називається тренер-магістр ЄГФ. При цьому категорії від 1-ї до 3-ї присвоюються національними федераціями після іспиту, а 4-у категорію надає ЄГФ після іспиту наставникам, які вже отримали 3-ю категорію. Отримати кожну наступну категорію тренер може лише пропрацювавши як мінімум 2 роки з попередньою.

1 категорія дозволяє працювати з молодіжними командами та має мінімальний вік для отримання 16 років і мінімальний курс навчання 60 годин.

2 категорія дозволяє працювати із командами рівня другого дивізіону (української Вищої ліги) та має мінімальний вік для отримання 18 років і мінімальний курс навчання 180 годин.

3 категорія дозволяє працювати з командами рівня найвищого дивізіону (української Суперліги) та має мінімальний вік для отримання 20 років і мінімальний курс навчання 200 годин.

4 категорія має мінімальний вік для отримання 23 роки та мінімальний курс навчання 160 годин.

так же читайте:

Україна фінішувала на Всесвітніх іграх-2022 з найкращим в історії результатом! Як сім'я з Бородянки пережила російську окупацію Юрій Зозуля: проект «Війна впритул» створений для фіксації руйнувань війни Герої нашого спорту - Артур Булигін закрыть